Wydarzenia, wiadomości lokalne

ODDALI KREW OSTATNI RAZ W 2020 ROKU

W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyła się kolejna i ostatnia w tym roku akcja krwiodawstwa. W ostatniej donacji wzięło udział 51 żołnierzy, była to największa pod względem liczby krwiodawców akcja w tym roku. Terytorialsi oddali 22,95 litra krwi!

Terytorialsi cyklicznie organizują zbiórki w batalionach i sztabie Brygady, a także włączają się indywidualnie w akcje prowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Jako honorowi dawcy łódzcy Terytorialsi w ramach operacji „Odporna Wiosna” i „Trwała Odporność” oddali już prawie 180 litrów krwi.

Na prośbę Fundacji Krwinka żołnierze przekazali otrzymane od RCKiK czekolady dla dzieci leczących się na oddziale onkologicznym.

W szeregach 9ŁBOT na czele z dowódcą płk. Pawłem Wiktorowiczem są również ozdrowieńcy, którzy systematycznie oddają osocze, aby pomóc w leczeniu najbardziej chorych osób zarażonych wirusem Covid-19.

Łódzcy Terytorialsi od początku pandemii aktywnie wspierają służby w walce z pandemią koronawirusa. Honorowe krwiodawstwo jest także częścią tych działań.