Wydarzenia, wiadomości lokalne

DO ZOBACZENIA W TVK WSM [VIDEO]

Zapraszamy do oglądania programu TVK WSM  w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. W Wydarzeniach podsumujemy najważniejsze informacje pierwszej połowy mijającego 2020 roku. W świąteczny weekend będą też dwie premiery: koncert kolęd i koncert papieski PMDKiS. Przypomnimy też „Wieluńską Stajenkę 2020”.

W Kulturalnym Temacie Tygodnia pokażemy koncert kolęd w wykonaniu chóru i Zespół Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu, Zespołu Wokalnego II LO w Wieluniu oraz Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Szkoły Podstawowej w Masłowicach zarejestrowanego bez publiczności oraz zapowiadany już przez nas koncert papieski także PMDKiS.

Z kolei w cyklu z Archiwum TVK przypomnimy Wieluńską Stajenkę- jedną  z najważniejszych sztandarowych imprez SP nr 5. Dziewiąta już edycja wspólnego kolędowania w Stajence odbyła się w kinie „Syrena”  w styczniu tego roku.

Natomiast w pierwszy weekend 2021 roku w Wydarzeniach TVK podsumujemy najważniejsze informacje drugiej połowy 2020 roku: od lipca do grudnia. Będzie też relacja z sesji Rady Miejskiej- posiedzenia on- line z 14 grudnia 2020 roku.

W cyklu z Archiwum TVK pokażemy archiwalny koncert kolęd Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej PMDKiS oraz Chóru PSM I Stopnia w Wieluniu, który zorganizowano  kościele Św. Barbary na początku stycznia tego roku.