Wydarzenia, wiadomości lokalne

DZIEŃ PIERNIKA W MIEJSKIM ŻŁOBKU [VIDEO]

Cóż to za zapach! Cynamon i goździki. To w Miejskim Żłobku upieczono pierniki! Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci z wszystkich grup żłobkowych obchodziły Święto Piernika. Maluchy w żłobku, podobnie jak przedszkolaki w okresie przedświątecznym zaczynają poznawać tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie pierniczków.  Polewanie lukrem,  czekoladą, posypywanie  kolorowymi groszkami  - to była największa frajda!

Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Takich świątecznych skarbów i niespodzianek w żłobkowych salach i korytarzach jest naprawdę sporo. Rodzice z radością i wzruszeniem mogą podziwiać pierwsze prace plastyczne swoich dzieci, które chętnie uczestniczą w żłobkowych zajęciach.

Frekwencja w żłobku jest wysoka. Pomimo, że parking przy placówce mały nie jest, to jednak potrzeby są większe, zwłaszcza z samego rana, kiedy rodzice przywożą dzieci do żłobka i szukają miejsca, żeby zaparkować samochód.

Okazuje się, że nowy dodatkowy parking przy żłobku to nie jedyna planowana inwestycja. W niedalekiej przyszłości powstanie w sąsiedztwie placówki również boisko.

Żłobek ma również do dyspozycji salę do zabaw, gdy pogoda nie sprzyja spacerom, pokój dla matki karmiącej oraz pomieszczenie, gdzie można zostawiać wózki dla maluchów. Już po Nowym Roku dzieci ze żłobka wezmą udział w zajęciach z dogoterapii.