Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PRZYSTANEK KOLEJOWY PO GENERALNYM LIFTINGU [VIDEO]

Generalna przebudowa przystanku kolejowego Wieluń- Miasto trwająca z małymi przerwami prawie dwa lata dobiega wreszcie końca. Zmieniło się tu praktycznie wszystko: nie ma starego budynku w którym były kiedyś kasy biletowe, schodów prowadzących na kolejowy peron, wreszcie dotychczasowej zieleni w tym dość okazałych drzew, które wycięto w październiku. A co jest w zamian?

Nowa, podwyższona platforma z której łatwiej wejść do pociągu także niepełnosprawnym osobom i nowa wiata dla podróżnych. Zupełnie inaczej wygląda też samo wejście na peron: jak widać jest specjalna pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami co zapewni lepszy dostęp do pociągu dla takich właśnie osób.

Zmodernizowano także nasyp kolejowy. Za inwestycję odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nadzorująca kolejowe nieruchomości. Tymczasem od 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład pociągów. Czy będą jakieś instotne dla Wielunia zmiany? Owszem.

Tak jak do tej pory pozostaje w nim kilka pociągów do Tarnowskich Gór. Niestety w dalszym ciągu przez Wieluń nie będzie przejeżdżał żaden dalekobieżny pociąg. Szkoda, bo bardzo liczyliśmy, że zmieni się to właśnie wraz z nowym rozkładem jazdy, który będzie obowiązywał do 13 marca.

Z popularną Osterwą- pociągiem IC kursującym jeszcze do niedawna przez Wieluń prawdopodobnie pożegnamy się już na zawsze. W nowym rozkładzie są jeszcze uwzględnione dwa inne dalekobieżne połączenia, ale do pociągów IC Wybicki czy Pułaski nie wsiądziemy w Wieluniu lecz w Kępnie.

Dowiezie nas tam zastępcza komunikacja autobusowa. Dlaczego tak się dzieje? Problem tkwi m.in. w Herbach Nowych, gdzie na czas remontu zamknięto łącznik linii 181 z torem do Częstochowy Stradom skąd dalej pociągi jechały już szybko m.in. do Krakowa. Kiedy się zakończy?

Podobno z końcem stycznia nowego roku. Radzilibyśmy jednak Państwu nie robić sobie zbyt dużych nadziei, bo istnieje realna szansa, że tak się nie stanie. Szkoda. Miejmy jednak nadzieję, że w wiosennym rozkładzie jazdy pojawi się choć jedno dalekobieżne połączenie kursujące przez nasze miasto.

Tak czy inaczej przystanek kolejowy wygląda bardzo ładnie i oby było tak jak najdłużej. Wspomniane miejsce polecamy szczególnej uwadze jednak policji i straży miejskiej. Wieczorami nie jest tutaj zbyt bezpiecznie.

To ulubione miejsce wieluńskiej młodzieży, która tutaj bynajmniej nie rozmawia o nauce w szkole, wręcz przeciwnie. Szkoda by było gdyby nowa infrastruktura została szybko zniszczona. Warto z pewnością pomyśleć o zainstalowaniu w tym miejscu dodatkowej kamery wizyjnego monitoringu Wielunia.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl