Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWE OBLICZE POPULARNEGO „GIEWONTU” [VIDEO]

Generalna przebudowa przystanku kolejowego Wieluń- Miasto z małymi przerwami trwa już ponad półtora roku. Wszystko zaczęło się wczesną wiosną 2019. W końcówce września tego roku wyburzono dawny budynek w którym mieściły się kiedyś kasy biletowe. Przy okazji remontów wycięto też cały drzewostan przy stacji, a stało się to niedawno, bo 19 października.

Wycięte zostały praktycznie wszystkie drzewa łącznie z dość okazałym dębem szypułkowym oraz wierzbami rosnącymi tuż przy samym peronie. O zezwolenie na wycinkę Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach – Dział Szkód Górniczych i Ochrony Środowiska wystąpił 20 lutego tego roku.

We wniosku wskazano, że drzewa stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego oraz podróżnych, jak również kolidują z przebudową stacji. Cóż, wygląda to teraz zupełnie inaczej, mniej zielono, to oczywiste. Przebudowy jednak jeszcze nie zakończono.

Docelowo powstanie tutaj jeszcze pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami co zapewni lepszy dostęp do pociągu dla takich właśnie osób. Po całkowitym uporządkowaniu terenu odbudowany zostanie też nasyp kolejowy.

Za inwestycję odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nadzorująca kolejowe nieruchomości. Będzie też nowe wejście na peron i nowa wiata z ławkami.

Wszystkie prace mają zakończyć się do końca listopada tego roku. Tymczasem nasze jedyne dalekobieżne połączenie kolejowe ze Szczecinem czy Krakowem niestety w dalszym ciągu omija Wieluń. Chodzi oczywiście o pociąg IC Osterwa.

Aby nim pojechać trzeba najpierw dojechać do Kępna z Wielunia autobusową komunikacją zastępczą, a potem już Osterwą w dowolnie wybranym kierunku. Wedle nowego rozkładu jazdy PKP tak ma być jeszcze do 11 grudnia, kiedy to wejdzie w życie kolejny nowy rozkład.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl