Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

RZEŹBIARZ, MALARZ, KOLEKCJONER

W Muzeum Ziemi Wieluńskiej dosłownie na chwilę przed zamknięciem instytucji kultury z powodu panedmii koronawirsua odbyła się premiera nowej wystawy rzeźbiarza Henryka Hernanta. Artysta obchodzący w tym roku jubileusz 50- lecia działalności artystycznej pokazał ekspozycję swoich prac zatytułowaną „Pasja drogą życia”.

Rzeźbiarz urodził się 24 marca 1950 r. w rodzinie z tradycjami pracy w drewnie - stolarzami byli jego dziadek oraz pradziadek. Pierwsze szlify w fachu zdobywał pod okiem dziadka w stolarni, jednak bardzo wcześnie obudziła się w nim dusza artysty.

Zainspirowany ilustracjami zabytków sakralnej sztuki ludowej zamieszczanymi w czasopiśmie „Chłopskie drogi”, w wieku 14 lat wykonał swoją pierwszą samodzielną rzeźbę.

Dziś jest uznanym twórcą ludowym, rytownikiem oraz kolekcjonerem ekslibrisów, autorem kapliczek przydrożnych, pisarzem ikon sakralnych, wystawiającym swoje prace w Polsce i za granicą (wystawa we Francji), nagrodzonym m.in. nagrodą oraz wyróżnieniem w dziedzinie rzeźby „Tradycje -2000" , I  miejscem w konkursie rzeźbiarskim „Zauroczeni rzeźbą- żywa kultura ludowa  mieszkańców ziemi wieluńskiej na 735- lecie Wielunia” organizowanym przez MZW w 2018 r.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl