Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

„BALLADA WIELUŃSKA” W PREMIEROWEJ ODSŁONIE [VIDEO]

Popularna wokalistka, znany kompozytor i profesjonalna orkiestra: połączenie tych artystycznych osobowości zaowocowało ciekawym koncertem w wieluńskiej Syrenie. Premiera „Ballady Wieluńskiej”, bo o niej mowa odbyła się niestety bez udziału publiczności. Był to zatem pierwszy koncert w Syrenie, który ze względu na czerwoną strefę, odbył się bez udziału publiczności.

Organizatorzy wydarzenia zadbali jednak o to, by można go było obejrzeć w internecie na żywo. Elżbieta Kalińska- dyrektor WDK już pod koniec sierpnia zapowiadała, że koncert się odbędzie jesienią, choć tak naprawdę jego premiera, rzecz jasna w szerszej oprawie miała odbyć się 1 września. Ale wiadomo: pandemia.

Wypada się jednak cieszyć, że w ogóle do niego doszło. W koncercie wzięła udział orkiestra kameralna Primuz działająca przy Akademii Muzycznej w Łodzi pod batutą Krzesimira Dębskiego z solistką Anną Jurksztowicz.

Dofinansowano  go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

W kinoteatrze Syrena uslyszeliśmy zatem kilka znanych kompozycji Krzesimira Dębskiego, kilka piosenek w wykonaniu Anny Jurksztowicz, a wszystko oczywiście w muzycznej oprawie orkiestry Primuz.

Kluczowym jego elementem była oczywiście premiera samej „Ballady Wieluńskiej”. Wykonała ją sama Anna Jurksztowicz w towarzystwie solistek łódzkiej orkiestry. Oficjalna, telewizyjna premiera „Ballady Wieluńskiej”, którą pokażemy w całości, będzie miała miejsce u nas w ten weekend, zaraz po Wydarzeniach.

Stacja TVK WSM zarejestrowała też cały koncert. O terminie jego emisji poinformujemy. Najpewniej będzie to w pierwszej połowie listopada.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl