Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZATRZYMALI TRZECH SPRAWCÓW POBICIA

W minioną sobotę sobotę na jednej z ulic w Wieluniu doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Na ul. Wojska Polskiego spotkały się przypadkowo dwie grupy młodych ludzi. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do utarczki słownej, która następnie zakończyła się rękoczynami. Trzej agresywni napastnicy bili pięściami po głowie oraz kopali po ciele dwóch mężczyzn w wieku 26 i 40 lat.

Pobity 26-latek, który najbardziej ucierpiał w zdarzeniu trafił do szpitala. Obaj pokrzywdzeni byli nietrzeźwi. Policjanci bardzo szybko wytypowali oraz zatrzymali trzech sprawców pobicia. Jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu. Były to osoby w wieku 19 i 24 lat.

Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia dwóch mieszkańców Wielunia, którego skutkiem było spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 26- latka. Ich czyn został zakwalifikowany jako chuligański. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, iż pokrzywdzeni w tej sprawie zanim sami zostali pobici kilka godzin wcześniej wspólnie ze swoim 19- letnim znajomym na terenie hostelu pobili 41-latka. Mężczyźni w trakcie odwiedzin na korytarzu spotkali 41- latka, z którym wdali się w kłótnię.

Następnie agresorzy zaatakowali pokrzywdzonego, bili pięściami po głowie oraz kopali po ciele. Ponadto 26- latek skradł ofierze łańcuszek, który zerwał mu z szyi. W związku z poczynionymi ustaleniami cała trójka została zatrzymana.

W tej sprawie usłyszeli już zarzuty pobicia 41- latka, przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Oprócz tego 26- latek odpowie również za kradzież zuchwałą.

Ponadto jak ustalili mundurowi jeden z zatrzymanych 19- letni mieszkaniec powiatu świeckiego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Zaraz po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo pobicia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, z kolei przestępstwo kradzieży zuchwałej zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Prokurator wobec 26- latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W obu sprawach prowadzone są śledztwa przez Prokuraturę Rejonowej w Wieluniu.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl