Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

LEPSZE WARUNKI DLA PODRÓŻUJĄCYCH POCIĄGAMI [VIDEO]

Prace modernizacyjne związane z generalną przebudową przystanku kolejowego Wieluń-Miasto z małymi przerwami trwają już prawie półtora roku. Wszystko zaczęło się wczesną wiosną 2019, kiedy to rozpoczęła się generalna przebudowa całego peronu. Z kolei pod koniec września tego roku wyburzono stary budynek w którym mieściły się kiedyś kasy biletowe.

O tym że czas najwyższy było to zrobić nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Obiekt był zniszczony, zaśmiecony i niewątpliwie zagrażał bezpieczeństwu podróżnych. Na szczęście był częściowo odgrodzony od kolejowego peronu. Nasze zdjęcia z minionego poniedziałku tylko potwierdzają ten fakt.

Po budynku dworca pozostało już tylko wspomnienie. I w sumie bardzo dobrze, swoim wyglądem tylko straszył i rzecz jasna był niebezpieczny. Po całkowitym uporządkowaniu terenu odbudowany zostanie też nasyp kolejowy. Za inwestycję odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nadzorująca kolejowe nieruchomości.

W następnym etapie modernizacji wykonane zostanie nowe wejście na peron. Dla podróżnych powstanie też nowa wiata z ławkami. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca listopada tego roku.

Kiedy byliśmy tu z naszą kamerą na początku października zobaczyliśmy również takie oto obrazki: na samym końcu platformy i torach jest mnóstwo potłuczonych butelek, niestety głównie po napojach alkoholowych.

Zniszczone są też niektóre barierki odgradzające platformę od nasypu. Miejsce to polecamy uwadze odpowiednich służb. Spożywanie napojów alkoholowych w tym miejscu może być bardzo niebezpieczne. Jeżdżą przecież tędy pociągi, a o tragedię bardzo łatwo. I na sam koniec jeszcze o samych pociągach.

Te na szczęście cały czas kursują linią 181. Są połączenia nie tylko regionalne, ale również dalekobieżne, choć póki co nasze jedyne dalekobieżne połączenie Wielunia z ze Szczecinem czy Krakowem niestety znów jest zwieszone.

Od początku października popularna Osterwa- pociąg Intercity znów omija Wieluń. Obowiązuje komunikacja zastępcza. I tak będzie aż do 7 listopada. W planach natomiast nowe połączenie kolejowe Wielunia z Łodzią.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl