Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

CORAZ WIĘCEJ CHĘTNYCH DO TERYTORIALSÓW [VIDEO]

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej nieustannie prowadzi nabór kandydatów w swoje szeregi. Tym razem przed bramą 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu stawili się ochotnicy, którzy w przeszłości złożyli przysięgę wojskową i chcą ponownie założyć mundur. Nabory do Terytorialsów odbywają się praktycznie co tydzień.

Od początku lipca w szeregi Brygady wstąpiło blisko 180 Terytorialsów. Wśród 20 kandydatów, którzy wzięli udział w szkoleniu pod koniec sierpnia byli urzędnicy, fryzjer, student dziennikarstwa, pracownicy fizyczni, ratownicy medyczni i ksiądz – wikariusz w jednej z łódzkich parafii.

Rezerwiści, którzy chcą wstąpić w szeregi łódzkich „Terytorialsów” wezmą udział w szkoleniu wyrównawczym, w którym największy nacisk stawia się na taktykę wojskową i szkolenie strzeleckie. Nabory do Terytorialsów odbywają się praktycznie co tydzień. Od początku lipca w szeregi Brygady wstąpiło blisko 180 Terytorialsów.

Połowa kandydatów biorących udział w podstawowym szkoleniu to panie: dwie pielęgniarki, trenerzy personalni, konsultant ds. odżywiania, pracownicy banków, nauczyciele, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, studenci, inspektor pracy, pracownicy biurowi oraz osoby zajmujące kierownicze stanowiska.

Jeśli z powodzeniem ukończą szkolenie podstawowe, jako pierwsi żołnierze złożą przysięgę na sztandar 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na 19 września w Zgierzu zaplanowana jest wyjątkowa uroczystość przekazania sztandaru dla łódzkich Terytorialsów.

Tymczasem w 92 batalionie lekkiej piechoty w Kutnie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród składających przysięgę 25 kandydatów jest 5 kobiet. Wszyscy zasilą szeregi 92blp w Kutnie, w którym służy obecnie blisko 400 Terytorialsów.

W gronie przysięgających są uczniowie, studenci, pracownicy banków, urzędnicy, informatycy, nauczyciele – m. in. religii i historii. Wszyscy pomyślnie zakończyli szkolenie podstawowe i zaliczyli egzamin końcowy tzw. pętlę taktyczną.

Żołnierze rozpoczną teraz trzyletni cykl szkolenia i co miesiąc będą powoływani na szkolenia rotacyjne, a raz w roku na dwutygodniowe szkolenie poligonowe.

Zadaniem łódzkich Terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych oraz wspieranie służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl