Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZA WYSOKIE WYNIKI W NAUCE I INNE AKTYWNOŚCI

14 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wieluń otrzymało Stypendia Burmistrza Wielunia za wysokie wyniki w nauce oraz za udział w konkursach, zawodach lub olimpiadach. Wraz z rzodaniem stypendiów odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania awansu zawodowego dla nauczycieli.

Stypendia wręczył Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wraz ze swoją zastępczynią Joanną Skotnicką - Fiuk. W gronie finalistów i laureatów konkursów znaleźli się:

    Kamil Kajta oraz Teresa Dudzińska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach

    Szymon Wojtasik uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu

    Marceli Pagacz absolwent Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigii w Wieluniu

    Wiktor Łaniewski, Nikodem Marzec, Tymoteusz Marzec uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce trafiły do Mai Rychlik uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Niny Szmaj, Amelii Bednarek, Agnieszki Musiał, Mai Sud oraz Weroniki Sekiety uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu.

Stypendium za osiągnięcia sportowe oraz za wysokie wyniki w nauce odebrała Anna Zieleniewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.