Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O INWESTYCJACH, WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA [VIDEO]

Absolutoryjna sesja Rady Miejskiej jaka odbyła się pod koniec sierpnia niewątpliwie była jedną z najdłuższych w tej kadencji. Radni mieli do podjęcia wiele uchwał, debatowali też nad raportem o stanie Gminy Wieluń jaki im przedłożył burmistrz Wielunia. Spora dyskusja była też przy podejmowaniu uchwał dotyczących udzielenia wotum zaufania i absolutorium dla Pawła Okrasy.

Wiele ważnych zagadnień pojawiło się również zaraz na początku posiedzenia podczas informacji z działań burmistrza podejmowanych między sesjami. Tutaj pojawił się temat ściśle związany z bieżącym funkcjonowaniem Energetyki Cieplnej. Firma jak wiadomo ma trzech udziałowców. Jednym z nich jest Gmina Wieluń.

Burmistrz Okrasa nie pojawia się ostatnio w spółce, póki co nie wziął jeszcze udziału w walnym zgromadzeniu udziałowców ciepłowni czym niewątpliwie blokuje bieżące działanie firmy mającej plany rozwojowe. Były więc pytania w sprawie. Na tym jednak dyskusja się nie skończyła,

Włączył się do nie radny Robert Kaja. WSM, której jest prezesem to także udziałowiec EC, dodajmy, większościowy. Firma planuje inwestycje w OZE, ma duże szanse na wielomilionową, bezzwrotną dotację.

Jednak nieobecność przedstawiciela trzeciego udziałowca na walnym zgromadzeniu EC, czyli właśnie Gminy Wieluń może te plany bardzo utrudnić na co zwrócił uwagę właśnie Robert Kaja.

Paweł Okrasa obiecał, że pojawi się jednak na walnym zebraniu udziałowców EC 25 września. W dalszej części obrad radni bardzo obszernie i zarazem długo dyskutowali o bieżących inwestycjach Gminy Wieluń. Udzielenie wotum zaufania i absolutorium burmistrzowi też poprzedziła długa dyskusja.

Ponieważ podjętych wątków było bardzo dużo odsyłamy Państwa w tej chwili do obejrzenia obszernej relacji z sesji Rady Miejskiej, która  w ten weekend, jak zwykle na zakończenie naszego programu.

Będzie to nieco ponad 5 godzin relacji zawierającej informację z działań burmistrza podejmowanych między sesjami oraz dyskusję nad raportem o stanie Gminy Wieluń.

Drugą, absolutoryjną część relacji pokażemy Państwu za tydzień. Ostatecznie Paweł Okrasa otrzymał od radnych wotum zaufania i absolutorium, choć przy wielu przeciwnych głosach.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl