Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

LIST INTENCYJNY W SPRAWIE KOLEJOWYCH POŁĄCZEŃ [VIDEO]

O planach kolejowego połączenia Wielunia z Łodzią mówiliśmy w TVK WSM dwa tygodnie temu. Zdradził je na lipcowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Paweł Okrasa. Mowa o 4 parach pociągów do Łodzi. 20 sierpnia w Bełchatowie włodarz Wielunia wraz z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem podpisali list intencyjny.

Dotyczy on oczywiście budowy nowej linii kolejowej między Wieluniem a Chorzewem Siemkowicami. Ma ona pozwolić na skomunikowanie Wielunia z Łodzią. Nowe torowisko o długości około 30 kilometrów ma powstać do końca 2028 roku. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.

Podczas podpisywania tego listu Paweł Okrasa podkreślił, że porozumienie da korzyści obu stronom: mieszkańcy powiatu będą mogli dojechać pociągami do stolicy województwa, co poszerza spektrum działań logistycznych w zakresie gospodarczym.

Otwarcie kolejowego połączenia z Łodzią  ma sprawić, że młodzi ludzie częściej będą wybierać uczelnie łódzkie, w których jest wysoki poziom kształcenia. Z kolei marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podczas tej uroczystości mówił, że udział w programie Kolej Plus jest wielką szansą dla województwa łódzkiego.

Ma na celu przede wszystkim wyeliminowanie wykluczenia komunikacyjnego miejscowości w regionie łódzkim. Udział w projekcie to także wsparcie rozwoju gospodarczego regionu łódzkiego dzięki nowym ofertom inwestycyjnym oraz nowym miejscom pracy, które zostaną utworzone podczas realizacji projektów, a także po uruchomieniu nowych połączeń kolejowych ze stolicą województwa.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl