Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PYTANIA O NOWY ŻŁOBEK I PRZEBUDOWĘ POPIEŁUSZKI [VIDEO]

Trzydziesta w tej kadencji sesja Rady Miejskiej odbyła się prawie w normalnym trybie. Prawie, bowiem sześcioro radnych uczestniczyło w posiedzeniu jeszcze przez internet. Już na samym początku obrad padło kilka pytań o nowy żłobek, który cały czas buduje się i jak powszechnie wiadomo ma być oddany do użytku 1 września.

Na pytania w sprawie żłobka odpowiadał oczywiście burmistrz Wielunia. Rodzice maluchów bardzo interesują się posłaniem swoich pociech do nowego żłobka. Pytanie tylko, czy dla wszystkich starczy miejsca?


W dalszej części obrad nie zabrakło tez pytań o zakończoną już praktycznie przebudowę ulicy Popiełuszki. Do tematu przebudowanej ulicy Popiełuszki wrócimy w Wydarzeniach TVK także za tydzień.


Padło bowiem wiele szczegółowych pytań dotyczących inwestycji, w tym m.in. o ograniczenie tonażone jeżdżących tamtędy ciężarówek. Na posiedzeniu radni podjęli też uchwałę w sprawie odmowy wygaszenia mandatu radnego Roberta Kai.


Do wygaszenia mandatu radnego wezwał wieluńskich samorządowców wezwaniem datowanym na 18 maja wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Chodziło o rzekome złamanie przez radnego Kaję i jednocześnie prezesa WSM zakazu prowadzenia działalności gospodarczej na mieniu komunalnym gminy.


W zasobach WSM znajdują się bowiem dwa lokale komunalne gminy i jeden, do którego gmina ma częściowe prawa. Dwoma z tych lokali zarządza nie spółdzielnia, lecz PK, które dostaje za to wynagrodzenie. Z kolei w przypadku trzeciego gmina nie ponosi żadnych nakładów finansowych.


Radni większością głosów podjęli uchwałę odmawiającą wygaszenia mandatu Robertowi Kai w związku z brakiem podstaw do stwierdzenia złamania przez radnego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy o którym mowa w art. 24f ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym, wykazanym w uzasadnieniu stanowiącym integralną część uchwały.


Działalność statutowa spółdzielni w zakresie eksploatacji zasobów mieszkaniowych, w tym stanowiących własność Gminy, nie stanowi "działalności gospodarczej" w myśl art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym – czytamy w uzasadnieniu uchwały.


Co dalej? Mandat radnego zarządzeniem zastępczym może wygasić wojewoda łódzki lub nie wydać w sprawie żadnego zarządzenia podzielając tym samym stanowisko Rady Miejskiej Wielunia.


Gdyby jednak wojewoda łódzki wydał takie zarządzenie radny Kaja ma prawo odwołać się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Dłuższa relacja z sesji Rady Miejskiej do zobaczenia w TVK WSM 26,27 i 28 czerwca.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl