Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ARTYSTYCZNA REWITALIZACJA KOŚCIOŁA W OSJAKOWIE [VIDEO]

Przełomowym dla kościoła p. w. Św. Kazimierza Królewicza w Osjakowie okazał się rok 2015. Wtedy to dzięki staraniom proboszcza miejscowej parafii ks. Mariana Ptaka  obiekt został wpisany do rejestru zabytków. Pojawił się też pomysł gruntownego odnowienia i zarazem upiększenia świątyni.

Do artystycznej współpracy ks. Ptak zaprosił artystę malarza polichromistę Henryka Krzemińskiego, mieszkańca Osjakowa, malarza polichromistę przez kilkadziesiąt lat tworzącego w Stanach Zjednoczonych w pracowni Ray'a Tiedemana, Jr. w North Arlington w New Jersey.

Spotkanie dwóch ambitnych i sumiennych postaci nadało niezwykły charakter pracom remontowym wykonanym w osjakowskiej świątyni. Dzięki pozyskanym środkom finansowym rozpoczęto renowację świątyni.

Wykonano min. prace tynkarskie, malarskie, malowanie polichromii,renowację drzwi głównych, renowację balasek,uzupełniono i poddano renowacji także posadzkę świątyni.

Henryk Krzemiński wykonał również renowację Drogi Krzyżowej sfinansowaną przez wiernych parafii. Nowe oświetlenie w świątyni ufundowali z kolei miejscowi przedsiębiorcy i przyjaciele.

W bieżącym roku zostało poddane renowacji i konserwacji prezbiterium kościoła oraz boczne drzwi. Henryk Krzemiński wraz z ks. Ptakiem chcą prowadzić dalsze prace konserwatorskie. Do tej pory na renowację kościoła wydano już nieco ponad 1 mln 200 tys.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl