Wydarzenia, wiadomości lokalne

„KORONAWIRUSOWE” SZKOLENIE W DPS W SKRZYNNIE [VIDEO]

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili ostatnio szkolenie dla personelu Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie z zakresu walki z wirusem SARS-CoV-2. Podczas szkolenia przekazano podstawowe informacje dotyczące wirusa, jak się przed nim zabezpieczać oraz jak korzystać ze środków ochrony osobistej.

Zaprezentowano osobiste wyposażenie zabezpieczające, w tym kombinezony, maski i przyłbice ochronne. W Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie jak wiadomo wprowadzono nadzywczajne środki bezpieczeństwa sanitarnego.

W placówce na szczęście nie ma zakażonych koronawirusem, co niedawno na naszej antenie powtwierdził wieluński starosta Marek Kieler. Miejmy nadzieję, że tak dalej będzie. Szkolenie przeprowadzone w Skrzynnie było już piątym z kolei w tego typu placówkach.

Są one realizowane w ramach operacji „Odporna Wiosna” w celu wsparcia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wojewodów w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych związanych z zagrożeniem zdrowia i życia w Domach Pomocy Społecznej. Do tej pory bezpośrednie wsparcie zostało udzielone kilkudziesięciu placówkom.