Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

„DRIVE-THRU” W WIELUŃSKIM SZPITALU [VIDEO]

Na terenie wieluńskiego szpitala dzięki inicjatywie powiatu powstał tzw. punkt "Drive-thru". Pobierane w nim są wymazy do testów na koronawirusa od osób przebywających na kwarantannie, wcześniej wskazanych i skierowanych przez stację sanitarno-epidemiologiczną w Wieluniu. Jak to działa w praktyce?

Do punktu przyjeżdżamy własnym samochodem. Specjalista pobierze wymaz z gardła osoby, która pozostaje w aucie i w żadnym wypadku go nie opuszcza. Wspomniane działania realizowane są we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz WSRM w Łodzi.

Koszty świadczenia finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Teren pod punkt pobrań zabezpieczają żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy również wspomagają funkcjonowanie placówki.

Z wnioskiem o pomoc w zorganizowaniu i obsłudze mobilnego punktu zwrócił się starosta wieluński. Wieluński punkt pobrań jest już 9 placówką tego typu utworzoną w województwie łódzkim. Mobilne Punkty Pobrań Test&GO są organizowane w formie potokowej.

Na placu wymazowym zostają wyznaczone strefy: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Cała procedura nie zajmuje więcej niż 10 minut. Zebrane próbki są przewożone do laboratorium. O wyniku badany jest informowany na swoim internetowym Koncie Pacjenta, a także przez laboratorium. 

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl