Wydarzenia, wiadomości lokalne

JUTRO ZAMKNĄ WAŻNE DLA RUCHU SKRZYŻOWANIE [VIDEO]

Trwająca mniej więcej od połowy ubiegłego roku generalna przebudowa ulicy Popiełuszki powinna już wkraczać w decydującą fazę, wszak jej ostateczny termin zakończenia miał upłynąć w maju tego roku. Na styczniowej sesji Rady Miejskiej włodarz miasta zapowiadał, że kolejne przesunięcie w czasie zakończenia inwestycji nie wchodzi już w grę.

Jednak w styczniu tego roku nie wiedzieliśmy jeszcze, że Polskę dotknie pandemia koronawirusa, co ma bezpośrednie przełożenie również na takie inwestycje jak przebudowa Popiełuszki.

W tej chwili generalny wykonawca inwestycji firma Domax skupia się przede wszystkim na budowie nowego ronda na zamkniętym dla ruchu skrzyżowaniu Warszawskiej z Popiełuszki.

Koronawirus spowolnił jednak prace budowlane. W jaki sposób? Już w połowie marca wykonawca inwestycji w przesłanym do Ratusza piśmie poinformował „o znacznym ograniczeniu działalności operacyjnej firmy” w związku z pandemią koronawirusa.

Robotników na budowie jest mniej i pracują w znacznie większym dystansie od siebie. Mimo to prace mają być prowadzone nadal, choć dalsze decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

Jedno rondo się buduje, tymczasem prace związane z budową drugiego, na skrzyżowaniu z 18 Stycznia jeszcze nie ruszyły, ale ruszą wkrótce.

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Popiełuszki, zaraz po świętach, we wtorek 14 kwietnia wykonawca inwestycji firma DOMAX przewiduje zamknięcie skrzyżowania ulicy Popiełuszki z ulicą 18 stycznia.

Zamknięcie związane jest oczywiście z budową ronda na tym skrzyżowaniu. Dla ruchu ciężkiego oraz tranzytu drogi wojewódzkiej nr 486 w stronę Działoszyna i Radomska został wyznaczony objazd drogami krajowymi nr 42 i 43 przez Rudniki i Jaworzno.

Dla ruchu lokalnego preferowane są objazdy przez ulicę P.O.W. lub ulicę Częstochowską. Uczulamy więc kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac drogowych i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.