Wydarzenia, wiadomości lokalne

BEZ ZAPLANOWANYCH WCZEŚNIEJ IMPREZ

Rządowe rozporządzenie dotyczące zamknięcia przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, ale też placówek kulturalnych na najbliższe dwa tygodnie dotyczy naturalnie także Wielunia i powiatu. Zaplanowane na najbliższe dni i tygodnie imprezy artystyczne i sportowe nie odbędą się.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Narodowego, który miał odbyć się w najbliższą sobotę, jej organizator czyli Wieluński Dom Kultury informuje, że impreza zostaje odwołana.

Wszystkie zajęcia jak i wydarzenia artystyczne czy seanse filmowe, które odbywają się w Wieluńskim Domu Kultury, Kino-Teatrze SYRENA, na Dworcu Kulturalnym Wieluń- Dąbrowa zostają zawieszone do 29.03.2020.

Wszystkim, którzy już zakupili bilety na seanse filmowe, po okresie kwarantanny będą proponowane korzystne rozwiązania w związku ze zwrotami za bilety.

Wydarzenia takie jak:
– występ kabaretu PARANIENORMALNI
– koncert LIMBOSKIEGO – zostają przełożone na inny termin‼️

Co do zmiany daty spektaklu MAYDAY 2 – decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem wszystkie imprezy organizowane przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu (turnieje, festiwale, konkursy, zawody sportowe) zostają również odwołane.

Przypomnijmy, że od dziś zamknięte będą także placówki kulturalne takie jak kina, teatry czy muzea.

Wszystkie zajęcia odwołują również placówki kulturalne WSM. Spółdzielczy Dom Kultury, Świetlica na os. Armii Krajowej i Klub os. Kopernika zawieszają działalność do końca marca.