Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O NOWYCH STAWKACH ZA ŚMIECI NA FORUM RADY [VIDEO]

Radni do „śmieciowej” uchwały, czyli podwyższenia stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Wieluń podchodzili dwa razy. Dyskusja na ten temat najpierw odbyła się na sesji 25 lutego. Burmistrz zaproponował 15 złotych za odbiór posegregowanych odpadów oraz trzykrotność tej stawki za nieposegregowane odpady w formie tzw. kary w wysokości 45 złotych.

Śmieci drożeją i będą coraz droższe, a wiąże się to m.in. z coraz większymi kosztami transportu śmieci w naszym przypadku na wysypisko do Dylowa. Radni podczas śmieciowej dyskusji mieli mnóstwo pytań.

Próbowali dowiedzieć się m.in. ile do tej pory Przedsiębiorstwo Komunalne i Gmina Wieluń dopłaciły do śmieci, jak będzie wyglądał system kontroli czyli sprawdzania czy odpady są prawidłowo posegregowane oraz na jakim etapie jest budowa kompostowni.

W dalszej części dyskusji włodarz miast przekonywał że stawki za odprowadzanie odpadów w Gminie Wieluń są i tak jednymi z najniższych w Polsce. To jednak nie uspokoiło radnych.

Dalej pytali m.in. o odpady bio, spadającą liczbę tzw. śmieciowych deklaracji. Pod koniec dyskusji radni większością głosów przegłosowali jeszcze dwie poprawki.
Jedna z nich dotyczyła zwiększenia upustu za kompostowanie, druga zmniejszenia opłaty dla osób, które nie segregują.

Tzw. karę za na nieposegregowane śmieci obniżono z trzykrotności stawki na dwukrotność czyli 30 zł zamiast 45 zł. W całości wraz z poprawkami uchwały jednak nie podjęto.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl