Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O SCHRONISKU DLA PSÓW I MIESZKANIU PLUS [VIDEO]

Na początku sesji radni dość obszernie zajęli się informacją z realizacji programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami w 2019 roku. Na posiedzeniu pojawili się zatem przedstawiciele schroniska dla psów w Czartkach pod Sieradzem, gdzie rezydują bezdomne psy z tereny Gminy Wieluń.

Obszernie mówiono o jego działalności, ale też kosztach utrzymania bezdomnych zwierząt. Okazało się, że za jeden dzień pobytu psa w Czartkach Gmina Wieluń płaci 8 złotych dziennie, co miesięcznie daje kwotę 240 złotych.

Powrócił też pomysł wybudowania w Wieluniu nowego schroniska dla psów. Na sesji poruszono też temat budowy w Wieluniu nowych mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Okazało się i potwierdził to burmistrz Wielunia, że Gmina Wieluń ostatecznie wycofuje się z rządowego, mieszkaniowego programu. Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Wieluniu miała zostać zrealizowana na ponad dwu hektarowej działce przy ul. Sadowej/ul. Agrestowej.

Oficjalnie powiedziano o tym na specjalnej konferencji w marcu minionego roku, w miejscu gdzie miała powstać inwestycja. Wieluńskie Mieszkanie Plus miało mieć łącznie 200 lokali o średniej powierzchni 50 metrów kwadratowych.

Miały to być zarówno lokale jedno-, dwu-, trzy- jak i czteropokojowe. Termin rozpoczęcia prac budowlanych zaplanowano na I kwartał 2020 roku. Jak już jednak wiemy, nic z tego nie będzie. Burmistrz nie wyklucza natomiast budowy nowych mieszkań w innej formie.

Na sesji zatwierdzono też oficjalnie nadanie Honorowego Obywatelstwa Wielunia prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Specjalną uchwałę w sprawie radni przyjęli 16 głosami za, nikt nie był przeciwny, pięciu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Wbrew wcześniejszym przewidywaniom radni nie podjęli z kolei tzw. śmieciowych uchwał. Chodziło oczywiście o zatwierdzenie nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl