Wydarzenia, wiadomości lokalne

REMONTUJĄ I BUDUJĄ W MIEŚCIE [VIDEO]

Trzeba uczciwie przyznać, że Wieluniu buduje i remontuje się ostatnio sporo. Mowa tu nie tylko powstawaniu nowych mieszkań, ale też obiektów przeznaczanych pod różne cele, głównie handlowe. Zacznijmy od ulicy Sieradzkiej i byłego wieżowca ZUGILu.

Ten, kilka lat temu sprzedany prywatnemu inwestorowi zyskał nowego właściciela, który rozpoczął duże prace modernizacyjne na obiekcie. Są one duże, bo i budynek duży i na dodatek w nie najlepszym stanie technicznym.

Co tutaj będzie? Prawdopodobnie wielorodzinny budynek mieszkalny. Ale nie tylko. Na w sumie dość dużej powierzchni będą też miejsca na pomieszczenia usługowo biurowe. Wedle założeń inwestora wszystko ma być gotowe praktycznie do końca 2021 roku.

Nieopodal tego miejsca czyli przy skrzyżowaniu Głowackiego, Sieradzkiej i Traugutta straszy swoim wyglądem ten oto pusty obiekt, dawniej handlowy. O ile od ulicy wygląda on jeszcze jako tako, to od strony podwórka widać, że trzeba by go praktycznie rozebrać od razu.

Także i tu powstanie nowy obiekt. Jaki? Widać go m.in. na bilboardowym projekcie umieszczonym na frontowej części elewacji. Po przerwie ruszyły wreszcie prace związane z dalszą przebudową ulicy Popiełuszki. Drogowcy zajęli się teraz głównie nieskończonym odcinkiem ulicy od Lidla do skrzyżowania z 18 stycznia.

Przypomnijmy, że cała inwestycja wraz z dwoma rondami ma być zakończona w maju. Obok Lidla powstaje też zupełnie nowy, dość duży obiekt. Jego przeznaczenie będzie też prawdopodobnie związane z usługami i handlem. Zaraz za nim widać Cichy Zakątek, czyli nowe apartamentowce.

Dwa budynki są już praktycznie skończone. Pozostają prace wykończeniowe i uporządkowanie terenu wokół wraz z całą infrastrukturą. Oczywiście będą tu nowe mieszkania. No i na koniec żłobek.

Budowa inwestycji ostro ruszyła z kopyta. Jej całkowity koszt to przypomnijmy nieco ponad 6 mln złotych z 3 milionową dotacją. Włodarz miasta zapowiada, że żłobek zacznie działać od września tego roku.

Na jego uroczyste otwarcie ma przyjechać do Wielunia sam premier Mateusz Morawiecki. Żłobek wedle zapowiedzi Pawła Okrasy ma być podłączony do sieci gazowej, a nie ciepłowniczej.