Wydarzenia, wiadomości lokalne

TERYTORIALSI NA SPECJALNYM SZKOLENIU

Prawie 500 łódzkich Terytorialsów szkoliło się 15 i 16 lutego w Zgierzu, Sieradzu i Tomaszowie Maz na największym szkoleniu rotacyjnym Terytorialsów w łódzkiem żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”.

Dwudniowe szkolenia rotacyjne są podstawową formą szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej. Każdy żołnierz - obywatel OT przechodzi minimum 11 tego typu szkoleń w roku.

W związku z napływem nowych ochotników i rozwijaniem kolejnych pododdziałów naszej Brygady tak duża liczba szkolących się w jednym czasie staje się normą - informuje mjr Arkadiusz Rubajczyk - Szef Sekcji Komunikacji Społecznej i oficer prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie specjalistyczne jest kolejnym etapem nauki rzemiosła wojskowego w
trzyletnim cyklu szkolenia, w jakim uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Dzięki niemu podnoszą swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne, które są wymagane na zajmowanym stanowisku służbowym.

Dodatkowo żołnierze 9ŁBOT, którzy zajmują specjalistyczne stanowiska służbowe, kierowani będą do Centrów Szkolenia i to właśnie na tym etapie żołnierze zdobywają liczne uprawnienia, które będą mieli szansę wykorzystać także na rynku cywilnym, wspomagając swoje lokalne społeczności.