Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PRZEKAZALI PREZYDENTOWI WAŻNY DOKUMENT [VIDEO]

Pomysł nadania tytułu Honorowego Obywatela Wielunia prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz prezydentowi RFN Frankowi Walterowi Steinmeierowi, którzy przyjechali do Wielunia na okoliczność uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w 2019 roku zrodził się już po tych uroczystościach.

Również po kolejnej jaką było podarowanie dzwonu „Pamięć i Przestroga” od Prezydenta RP Andrzej Dudy dla miasta Wielunia upamiętniający właśnie 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Inicjatorem nadania tego tytułu był klub radnych „Łączy Nas Wieluń”,a stało się to na ubiegłorocznej, październikowej sesji Rady Miejskiej. Wniosek uzasadnił przewodniczący klubu radnych „Łączy Nas Wieluń” Jarosław Rozmarynowski.

Stosowne wnioski radni złożyli na ręce burmistrza Wielunia oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Pomysł takiego wyróżnienia dla prezydenta RP nie mógł się nie spodobać także radnych z PiS.

Dlatego sprawie nadano dalszy bieg. Na niedawnej konferencji prasowej Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Akulicz poinformował co dalej zadziało się w tym względzie.

Kilka dni po tej konferencji, dokładnie 22 stycznia przewodniczący rady w towarzystwie burmistrza Pawła Okrasy pojawili się w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie.

Ministrowi Adamowi Kwiatkowskiemu przekazano wtedy dokument dotyczący nadania prezydentowi Andrzejowi Dudzie tytułu Honorowego Obywatela Wielunia.

Panowie otrzymali też informację, że Prezydent RP przyjmie tytuł. Na razie nie wiadomo jednak kiedy i w jakiej formie taka uroczystość będzie mieć miejsce w Wieluniu.

Zasady nadawania honorowego obywatelstwa reguluje uchwała rady miasta z 1998 r. Komisja Elekcyjna, w skład której wchodzą władze ratusza, przewodniczący rady oraz przewodniczący komisji stałych.

Jednomyślnie zaopiniowano wniosek o nadanie tytułu honorowego obywatela Wielunia prezydentowi Dudzie. Odrzucono jednocześnie wniosek o nadanie tego samego tytułu prezydentowi Niemiec Frankowi-Walterowi Steinmeierowi.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl