Wydarzenia, wiadomości lokalne

KOLEJNA ROCZNICA PATRIOTYCZNEGO ZRYWU [VIDEO]

Uroczystość pod pomnikiem "Bohaterom Powstania Styczniowego Ziemia Wieluńska” w lasku miejskim zorganizowaną z okazji 157 rocznicy wybuchu powstania styczniowego tak jak w latach poprzednich poprowadził dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jan Książek.

Nie zabrakło na niej przedstawicieli władz miasta i powiatu, kombatantów, pomimo ferii także szkolnej młodzieży, ale również harcerzy pełniących przy pomniku wartę oraz rekonstruktorów w strojach powstańców styczniowych.

List od nieobecnego na uroczystości burmistrza Pawła Okrasy odczytał kierownik Biura Burmistrza Radosław Urbaniak. Głos zabrał także starosta wieluński Marek Kieler.

Szereg trudniejszych bitew i potyczek powstania styczniowego miała miejsce na terenie Ziemi Wieluńskiej, m.in. pod Kuźnicą Grabowską, dzisiejszy powiat ostrzeszowski, pod Praszką, Rychłocicami, Radoszewicami, Lututowem, Rudnikami i Świątkowicami.

Na koniec zaproszeni na uroczystość goście wraz z władzami złożyli pod pomnikiem okolicznościowe wiązanki kwiatów oddając jednocześnie hołd poległym powstańcom.