Wydarzenia, wiadomości lokalne

KINO, WARSZTATY I NIETYPOWA WYSTAWA [VIDEO]

Kończące się ferie były zimowe tylko z nazwy, bowiem długo oczekiwany śnieg niestety,  spaść nie chciał. Pomimo niesprzyjającej aury dzieci z placówek WSM nie narzekały na nudę. Chętnie brały udział w ciekawych zajęciach i zabawach. Ostatnio uczestniczyły w warsztatach plastycznych w miejskiej bibliotece.

Do wykonania karmników dzieci wykorzystały plastikowe butelki, które samodzielnie pomalowały. Gotowe domki dla ptaków zostały zawieszone na drzewach i balkonach.

MZW również przygotowało ciekawą ofertę zajęć specjalnie na czas ferii. Dzieci z SDK i Klubu Osiedla Kopernika wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Przywrócić blask – jak ratujemy zabytki”.

Podczas zajęć dzieci poznały jedną z podstawowych prac konserwatorskich, jakie wykorzystywane są w muzeach na całym świecie. Jest to konserwacja rekonstrukcyjna.

Z pewnością sporą atrakcją dla dzieci z placówek WSM okazała się wystawa pająków i skorpionów, która zawitała do Wielunia.

Dzieci miały możliwość fotografowania wszystkich prezentowanych okazów. Najbardziej łagodne ptaszniki można było wziąć do ręki.

Zainteresowani  dowiedzieli się wielu ciekawostek ze świata pajęczaków.

Tegoroczne ferie w placówkach WSM zakończyły się wyjazdem do kina w Bełchatowie.