Wydarzenia, wiadomości lokalne

PROMUJĄ WIELUŃ W CAŁEJ POLSCE [VIDEO]

17. edycja Ogólnopolskiej wystawy królików rasowych, drobiu ozdobnego i gołębi w Wieluniu znów ustanowiła nowy rekord.  W hali wystawienniczej, czyli wieluńskiej hali sportowej pojawiło się prawie 1,5 tys. puchatych piękności.

Przywiozło je do naszego miasta grono 191 wystawców. Żywa ekspozycja rozgościła się w Wieluniu w sumie na trzy dni. Tradycyjnie już pierwszy dzień należy do ekspertów.

Grono międzynarodowych sędziów  m.in. z Niemiec, Czech i Słowacji musi ocenić każdego królika. Wymagania są wysokie, ale wysoki jest również prestiż wystawy, która niewątpliwie rozsławia nasze miasto nie tylko w króliczej branży.

Przez 17 edycji tej ważnej wystawy stacji TVK udało się porozmawiać z dość pokaźną liczbą wystawców. Okazuje się, że hodowlą królików można zajmować się już praktycznie od dziecka.

Coraz młodsi wystawcy w hodowli królików widzą nie tylko biznes, ale też realizację swojej pasji jaką niewątpliwie jest miłość do królików. Te zwierzaki trzeba po prostu uwielbiać. Inaczej się nie da, a są rzeczywiście przepiękne.

Impreza cieszy się tak dużym powodzeniem wśród hodowców, że jej główny organizator będzie musiał pomyśleć o ograniczeniach  co do liczby wystawianych na wystawie okazów.