Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIELKA GALA Z UDZIAŁEM TANECZNYCH GWIAZD [VIDEO]

Trzeba uczciwie przyznać, że gala taneczna w wieluńskiej hali sportowej firmowana przez Stowarzyszenie dla Osób Potrzebujących Pomocy „Razem” w Skrzynnie została przygotowana z dużym rozmachem. To na finał projektu „Taniec łączy pokolenia”.

Impreza miała charakter zadania publicznego sfinansowanego ze środków  Województwa Łódzkiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2019 rok.

Na tanecznym parkiecie zatańczyło sporo dzieci i młodzieży. W imprezie udział wzięły nie tylko pełnosprawne dzieciaki, ale też szerokie grono podopiecznych placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Impreza miała w końcu wymiar przełamujący społeczne bariery. I na tym w szczególności załeżalo szefowej stowarzyszenia „Razem” Magdalenie Wrześniewskiej oraz ściśle z nią współpracującej dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie Emilii Łaniewskiej.

Były też gwiazdy Anna Głogowska, popularna tancerka klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz tancerz Tomasz Barański.

Obydwoje znani są m.in. z szalenie popularnego do tej pory programu „Taniec z Gwiazdami” emitowanego już od wielu sezonów.

Warto też zauważyć, że w tej tanecznej imprezie wzięły udział ośrodki kultury z  Wielunia, Złoczewa, Czarnożył i Lututowa oraz szkoły podstawowe ze Skrzynna, Ostrówka, Janowa, I LO w Wieluniu, SOSW w Gromadzicach i DPS w Skrzynnie.

Dłuższa relacja z tej gali do zobaczenia w TVK WSM w najbliższy weekend. Gorąco polecamy.