Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIELUŃSKI SANEPID: HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ [VIDEO]

Powodem wizyty TVK WSM w wieluńskim Sanepidzie jest 100-lecie służb sanitarnych w Polsce. Z tej okazji wydano m.in. okolicznościową publikację. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu też świętuje, choć z okazji okrągłego jubileuszu nie będzie organizował specjalnej uroczystości.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że historia służb sanitarnych w naszym regionie sięga już 1919 roku. Stacja zaraz po II wojnie światowej rozpoczęła swój dynamiczny okres.

W tamtych latach pracowała w kilku lokalizacjach stopniowo powiększając swój zespół i zakres badań. Przełomem dla wieluńskiego Sanepidu był początek nowego wieku.

Wtedy to stacja przeprowadziła się do nowej siedziby przy POW. Do swojej dyspozycji ma aż trzy piętra, nowoczesne laboratoria i zespół składający się teraz z 53 osób, badający m.in. stan wody, ale też dbający o czystość i higienę placówek żywieniowych i rzecz jasna środowiska naturalnego.

Jeszcze w grudniu w podwojach miejskiej biblioteki stanie okolicznościowa wystawa prezentująca osiągnięcia wieluńskiego Sanepidu na przestrzeni minionych stu lat. Sanepid monitoruje również szczepienia.

Niestety także w naszym regionie mamy osoby, które uchylają się od póki co obowiązkowych szczepień. Nie jest ich może dużo, ale na przestrzeni ostatnich lat liczba ta uległa niestety zwiększeniu.4 maja wyłączenia kanałów analogwych

Zmiana opłat za pakiet TV od 1 marca 2020r.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl