Wydarzenia, wiadomości lokalne

„ŻŁOBKOWA” DYSKUSJA NA FORUM RADY [VIDEO]

Już na samym początku sesji radni miejscy z porządku obrad zdjęli punkt dotyczący płatnego parkowania. Większość nie zgodziła się bowiem na zaproponowaną przez włodarza Wielunia podwyżkę cen za parkowanie aut w centrum miasta, co poparto stosownym głosowaniem w sprawie. Pytano też o bieżące, ale też przyszłe inwestycje realizowane przez Gminę Wieluń.

Oczywiście nie zabrakło pytań o przebudowę ulicy Popiełuszki, ale tym razem to nie ona była najważniejsza. Radnych bardziej interesowała realizacja na terenie naszej Gminy programu Mieszkanie Plus i w tym kontekście także budowy żłobka dla 100 maluchów.

Chodziło też o to jakim źródłem ciepła będą ogrzewane wspomniane inwestycje. Kwestia ogrzewania wspomnianych inwestycji nie dała jednak radnym spokoju. Pytano dalej. Chodziło m.in. o koszt przyłączenia do nowych obiektów instalacji gazowej, ale też kompletną w tym zakresie ofertę Energetyki Cieplnej.

W kontekście budowy żłobka logicznym wydało się pytanie o pozwolenie na budowę, czy jest już wydane. Żłobek wedle zapowiedzi burmistrza ma być gotowy na 1 września 2020 roku.

Czas zatem najwyższy rozpoczynać prace budowlane. W sprawie pozwolenia na budowę głos zabrał również szef rady Tomasz Akulicz. W całości odczytał pismo z wieluńskiego starostwa dotyczące przyznania pozwolenia na budowę.

Wniosek Gminy Wieluń jak się chwilę potem okazało zawierał wiele błędów, które rzecz jasna trzeba poprawić. Sprawę ostro skomentował radny Wojtuniak. Krótko i dosadnie zaistniałą sytuację nazwał skandalem!