Wydarzenia, wiadomości lokalne

XII EDYCJA PROFILAKTYCZNEGO KONKURSU [VIDEO]

Finał XII edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową adresowanego do uczniów szkół średnich z kilku powiatów łódzkiego odbył się w podwojach Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickim w Wieluniu.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starostwa Wieluński. Warto zauważyć, że partnerami konkursu są Ośrodek Społecznego Collegium Oświatowego w Wieluniu oraz Krajowe Centrum ds. AIDS w Warszawie. Konkurs przebiegał dwuetapowo.

W etapie szkolnym uczestniczyło 287 uczniów, natomiast w etapie międzypowiatowym 58 uczniów. W sumie wzięło udział 12 szkół średnich z Wielunia, Złoczewa, Działoszyna, Wieruszowa, Gorzowa Śląskiego, Praszki oraz Krzepic.

Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody i jedno wyróżnienie.

I miejsce – Wiktoria Parzybut, Technikum SPSK w Wieluniu,
II miejsce - Justyna Kostaś, I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce,
III miejsce - Jakub Zając, I liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
 w Wieluniu,
Wyróżnienie – Patrycja Piśla, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
w Wieluniu.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki a
Laureatom Konkursu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia.

Główne nagrody zostały ufundowane przez Społeczne Collegium Oświatowe w Wieluniu i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieluniu.

Konkurs został sfinansowany ze środków pochodzących od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieluniu, Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK w Wieluniu, Starosty Wieluńskiego oraz Krajowego Centrum ds. AIDS.