Wydarzenia, wiadomości lokalne

BOGATA OFERTA STYPENDIALNYCH PROGRAMÓW [VIDEO]

Na specjalnym, stypendialnym spotkaniu w roli głównej wystąpiła nie tylko Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego, ale też silna reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Prelegenci przyjechali do Wielunia z bogatą ofertą programów stypendialnych przeznaczonych dla szkolnej młodzieży.

Młodzi ludzie nie tylko z Wielunia coraz częściej sięgają po przeznaczone specjalnie dla nich środki finansowe. Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty “Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Przedstawiono zatem szeroką ofertę stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego, stypendiów artystycznych oraz tych przeznaczonych dla sportowców i trenerów. Z kolei Dawid Mucha z Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego zaprezentował portal Mojestypendium.pl.

Stypendialne spotkanie miało niewątpliwie na celu  poszerzenie wiedzy szkolnej młodzieży na temat programów stypendialnych. Wiadomo, uczymy się dla siebie, ale skoro za dobre wyniki w nauce można jeszcze otrzymać pieniążki to czemu nie skorzystać z tak bogatej oferty stypendiów.

Mając na uwadze działania Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego polecamy uwadze naszych widzów także akcję 1%. Pamiętajmy, że rozliczając się z fiskusem możemy finansowo wesprzeć programy stypendialne Fundacji.

Spotkanie było też okazją do wręczenia podziękowań darczyńcom, fundatorom stypendiów, ale też mediom promującym stypendialne programy.

Specjalne podziękowania otrzymała także nasza telewizja. W części artystycznej prezentacji wystąpił zespół Tadeusza Nic Nie Rusza.