Wydarzenia, wiadomości lokalne

PANEL DYSKUSYJNY O RAKU TARCZYCY [VIDEO]

IX edycja Powiatowego Dnia Walki  z Rakiem tak jak poprzednie odbyła się w auli I LO. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był rak tarczycy- przyczyny, objawy, profilaktyka. W panelu dyskusyjnym ponownie wzięli udział lekarze specjaliści z Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Adam Tomalczyk- specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej- NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim podczas panelu wygłosił wykład "Biopsja tarczycy ukąszenie komara czy ugryzienie wampira?

Warto zauważyć, że lekarze specjaliści z Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim na Powiatowym Dniu Walki z Rakiem w roli ekspertów występowali już kilka razy.

W dalszej części panelu mowa była również o tym jak zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Podczas tegorocznej akcji w bazie dawców szpiku zarejestrowało się 111 osób. Wszystkie dotychczasowe edycje to prawie 800 zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku kostnego.

W panelu dyskusyjnym mowa też była o przestrzeganiu praw pacjenta w leczeniu onkologicznym. Tę ważną i jakże pożyteczną akcję zorganizowali wspólnie Stowarzyszenie Po Prostu Żyj i Starostwo Powiatowe w Wieluniu.