Wydarzenia, wiadomości lokalne

ORKIESTRA, ZESPÓŁ WOKALNY WDK I TUBIS TRIO [VIDEO]

Druga odsłona XIX edycji Wieluńskich Spotkań Jazzowych odbyła się już w kinie „Syrena”. Przed licznie zgromadzoną publicznością w specjalnym koncercie zaprezentowała się Orkiestra Cementowni Warta. Z orkiestrą podczas wieluńskiego koncertu wystąpił także Zespół Wokalny działający przy WDK.

Orkiestrą i Zespołem Wokalnym kieruje ta sama osoba: Artur Szczęsny. W przerwie koncertu byliśmy świadkami miłego wydarzenia. Na scenie pojawili się dyrektor WDK Elżbieta Kalińska i właśnie Artur Szczęsny.

Reprezentujący zespół wokalny Paweł Kosmęda oraz Magdalena Wujec z WDK wręczyli im kwiaty, były też specjalne podziękowania. Nie bez powodu. Państwo nie tak dawno zostali wyróżnieni nagrodami Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury.

W drugiej części koncertu przed wieluńską publicznością wystąpiła jeszcze Magdalena Kumorek z formacją Tubis Trio. Aktorka i wokalistka w jednym dała się poznać szerszej publiczności z głównej roli w popularnym telewizyjnym serialu.

Tubis Trio na wieluńskim koncercie zaprezentowało się przede wszystkim w repertuarze nieżyjącego już wybitnego polskiego kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Muzyka i śpiew zabrzmiały naprawdę doskonale.

Wieluński koncert Orkiestry Cementowni Warta oraz kilka kompozycji Tubis Trio z Magdaleną Kumorek pokażemy w świątecznym programie naszej stacji. Przed telewizory zapraszamy już 20, 21 i 22 grudnia do Kulturalnego Tematu Tygodnia.