Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

DYSKUSJA O WAŻNEJ INWESTYCJI [VIDEO]

Kolejna sesja Rady Miejskiej znów przyniosła wiele informacji na temat bieżących zadań realizowanych przez Gminę Wieluń. Pytano m.in. o inwestycje na terenach byłej Cukrowni. Jednak najwięcej czasu zabrała radnym dyskusja dotycząca generalnej przebudowy ulicy Popiełuszki.

Nic w tym dziwnego, tym bardziej że, o czym powszechnie wiadomo ostateczny termin wykonania całości inwestycji wraz z dwoma rondami został przesunięty do maja 2020 roku. Ronda na pewno nie powstaną teraz, ale dlaczego tak bardzo opóźnia się wykonanie samej ulicy?

Wyraźnie ożywienie na terenie budowy zaobserwowaliśmy dopiero w okolicach połowy listopada, tymczasem wszystko miało być skończone do końca października. Nic więc dziwnego, że sprawa bardzo interesuje radnych.
Włodarz miasta obiecywał na sesji, że ulica zostanie oddana do użytku z końcem listopada. Radna Anna Dziuba- Marzec w sprawie ulicy Popiełuszki przygotowała nawet specjalną prezentację.

Okazało się, że generalny wykonawca inwestycji musiał pilnie dokończyć inną w Raciborzu, groziły jej bowiem wysokie kary umowne za niedotrzymanie i tak zresztą już przesuniętego w czasie terminu wykonania.

Ekipy budowlane przeniosły się właśnie tam, a u nas przez dłuższy czas nic się nie działo w sprawie. Nie ma też mowy, przynajmniej na razie o karach umownych za niedotrzymanie październikowego terminu zakończenia przebudowy.

Na sesji pojawiły się też sugestie, że wstrzymanie przebudowy Popiełuszki było celowe, gdyż w miejskiej kasie zabrakłoby pieniędzy na zapłatę za wykonanie zadania firmie. Wiąże się to ściśle ze sprzedażą 8-hektarowej działki Wieltonowi.

Przetarg został rozstrzygnięty w kwietniu, ale burmistrz odłożył podpisanie aktu notarialnego do stycznia 2020 r. Tym samym do miejskiej kasy nie wpłyną w tym roku pieniądze od Wieltonu za jej sprzedaż. Chodzi o 3 mln 35 tys. zł.

O taką samą kwotę Paweł Okrasa proponował zmniejszyć tegoroczne nakłady na przebudowę ul. Popiełuszki. Większość radnych podczas głosowania uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy na ten rok jednak się na to nie zgodziła.

Na sesji pytano też o budowę nowego żłobka. Bardzo wnikliwie bada tę sprawę Anna Dziuba- Marzec. Również i ta inwestycja została przesunięta w czasie. Burmistrz Okrasa zapowiada, że nowy żłobek będzie gotowy na koniec sierpnia przyszłego roku.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Więcej informacji

Uwaga: zmiana terminu wyłączenia

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl