Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

MAJĄ PROBLEMY ORGANIZACYJNE [VIDEO]

Dyskusja o sytuacji wieluńskich szkół średnich w świetle tzw. podwójnego rocznika na ostatniej sesji Rady Powiatu miała miejsce przy punkcie dotyczącym informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w szkołach prowadzonych przez powiat. Niektórzy radni, ale też zarząd powiatu pozytywnie ocenili sytuację.

Konkluzja była taka, że tzw. podwójny rocznik udało się mówiąc kolokwialnie ogarnąć i organizacyjnie i pedagogicznie. O tym, że nie jest jednak tak różowo przekonaliśmy się już kilka minut później. Głos w sprawie jako pierwszy zabrał dyrektor ZS Nr 2 w Wieluniu.

Czego dotyczą problemy z tzw. podwójnym rocznikiem? Przede wszystkim kwestii finansowych i odpowiedniego przygotowania szkół do realizacji zaplanowanego na ten rok szkolny programu.

Głos zabrała również dyrektor ZS Nr 1. Elżbieta Urbańska- Golec zwróciła m.in. uwagę na fakt, że wśród szkolnej młodzieży zaczynają pojawiać się stany depresyjne. Niezbędna będzie w niektórych przypadkach pomoc psychologiczna.

Osobną kwestią jest fakt czy tak dużą liczbę młodzieży uda się odpowiednio wykształcić i przygotować do zawodu. Efektem końcowym pracy z tzw. podwójnym rocznikiem będą naturalnie matury i ich finalny efekt.

Głos zabrała także Barbara Puchała- dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Młodym ludziom trzeba pomóc w adaptacji do nowych warunków, wprowadzić zajęcia wyrównawcze dla tych, którzy np. powrócili z rodziną z zagranicy, bądź są obcokrajowcami i muszą dostosować się do polskiego systemu kształcenia.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl