Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

UROCZYSTY POCHÓWEK ODNALEZIONYCH SZCZĄTKÓW [VIDEO]

Stanisław Gibek, żołnierz Armii Krajowej i konspiracji antykomunistycznej, został zamordowany przez funkcjonariuszy komunistycznego aparatu terroru w wieku 26 lat. Jego szczątki przez przeszło 70 lat znajdowały się w nieoznaczonym miejscu na miejscowym cmentarzu. We wrześniu 2018 r. podczas prac ekshumacyjnych odnalazło je Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Z kolei w czerwcu 2019 r. zostały zidentyfikowane. Organizatorami uroczystości byli wspólnie Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi i Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Stanisław Gibek, ps. „Piekarz”, urodził się 16 stycznia 1920 r. w Gromadzicach.

W czasie II wojny światowej wstąpił do AK pełniąc służbę w Obwodzie AK „Reduta” w okolicach Namysłowa. Po wojnie zamieszkał wraz z rodziną w Wodzicznej w powiecie kępińskim.

6 lipca 1946 r. nagie zwłoki Stanisława Gibka, z widocznymi licznymi obrażeniami, zostały wyrzucone na pobliski śmietnik. Następnie ciało zakopano w nieoznakowanym grobie na miejscowym cmentarzu.

Rodzina zmarłego nigdy nie została poinformowana przez władze o jego śmierci. Przez lata do rodzin ofiar wieluńskiej bezpieki docierały informacje o przypuszczalnym miejscu grzebania ich bliskich pod murem miejscowego cmentarza.

Zaopiekowały się tym miejscem i postawiły symboliczne pomniki. Nie miały jednak pewności, że właśnie w tych miejscach spoczywają szczątki ich krewnych. Więcej o tym powiemy już w Temacie Tygodnia.

4 maja wyłączenia kanałów analogwych

Zmiana opłat za pakiet TV od 1 marca 2020r.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl