Wydarzenia, wiadomości lokalne

WCIĄŻ POSZUKUJĄ NOWYCH LEKARZY [VIDEO]

Wieluński szpital jak wiele lecznic w Polsce balansuje na krawędzi. Mowa oczywiście o obsadzie medycznej poszczególnych oddziałów. Lekarzy niestety nie przybywa, piętrzą się też problemy finansowe. A co z raportem z badania sytuacji finansowej szpitali powiatowych? Takowy został przedstawiony przez dyrektora SP ZOZ na ostatniej sesji Rady Powiatu.

Jednym z głównym jego aspektów jest oczywiście temat zadłużenia lecznic. A teraz o zmianach kadrowych. Od lipca Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym kieruje nowa osoba.

Szefa SOR-u poznali już Państwo tydzień temu w dość nietypowych okolicznościach przykrego zdarzenia jakie dotknęło jedną z wiekowych pacjentek z 70-letnim stażem małżeńskim.

Jest też nowy ordynator oddziału chirurgii. Dyrektor Atłachowicz bardzo sobie chwali tę zmianę. Chirurgia wreszcie ruszyła z miejsca. Na oddziale sporo się dzieje. Dyrektor Atłachowicz nie ukrywa, że sen z powiek najbardziej spędza mu brak lekarzy.

To chyba w tej chwili ważniejszy problem niż zadłużenie. Lekarze tak jak wszyscy chorują, odchodzą na emeryturę bądź zmieniają miejsce pracy. A nowych jak na lekarstwo. Warto też zwrócić uwagę na pomoc jaką ostatnio dostał szpital.

Mowa tu choćby o dodatkowych pieniądzach na przebudowę SOR- u czy 400 tys. dotacji na zakup nowego ambulansu medycznego. Nowy bardzo się przyda, tym bardziej, że jeden z nich uległ ostatnio częściowemu zniszczeniu. To efekt kolizji drogowej. Karetkę na szczęście uda się naprawić.