Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZAPRASZAJĄ NA KONCERT DO WIELUŃSKIEJ „SYRENY”

Wieluński Dom Kultury już dziś zaprasza mieszkańców Wielunia na uroczysty wieczór z grupą operową Sonori Ensemble „Opera Propatria” – najpiękniejsze pieśni oraz arie, duety i sceny z oper kompozytorów polskich. Na scenie Syreny wystąpi również 5 szczep Harcerski „Piątka” z Wielunia.

Muzyczne widowisko rozpocznie się o godz. 20.00 Wstęp na koncert jest darmowy, należy tylko odebrać bezpłatną w wejściówkę w kasie kina, która uprawnia do zajęcia konkretnego miejsca.

Koncert jest niepowtarzalną okazją do świętowania obchodów Dnia Niepodległości podczas jedynego w swoim rodzaju galowego wieczoru operowego z udziałem solistów teatrów operowych z Wiednia, Pragi, Białegostoku i Wrocławia.

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble serdecznie zaprasza na wieczór patriotyczny z polską muzyką wokalną, która w czasach niewoli krzepiła serca Polaków, utrwalając obraz utraconej ojczyzny i wspierając w walce o lepsze jutro.

Podczas koncertu nie zabraknie zatem akcentów wojskowych oraz romantycznej liryki ze „Śpiewnika Domowego”, jak również pieśni innych polskich twórców narodowych, takich jak Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Ludomir Różycki.

Majestatyczny obraz szlacheckiego gniazda ukażą obszerne fragmenty z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, której bohaterowie hołdowali najwyższym wartościom, takim jak wolność, honor, rodzina i ojczyzna.

Sentymentalny nastrój odsłoni zaś inne dzieło ojca polskiej opery narodowej – „Halka”, z której słynne „Szumią jodły na gór szczycie” są ponadczasowym symbolem nostalgii i tęsknoty za wolnym krajem.