Wydarzenia, wiadomości lokalne

MOBILNE CENTRUM EDUKACYJNE W ZS NR 1 [VIDEO]

Mobilne Centrum Edukacyjne przybyło do ZS nr 1 z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Wizyta w Wieluniu jest elementem nagrody, którą szkoła otrzymała za innowacyjność w nauczaniu języka angielskiego.

Spotkanie rozpoczęło się spektaklem „Poskromienie złośnika” w reżyserii Magdaleny Pioruńskiej, nauczycielki języka angielskiego. To właśnie dzięki tej sztuce do ZS nr 1 zawitało MCE.

Mobilne Centrum Edukacyjne powstało po to, by można było docierać z nowoczesną ofertą szkoleniową do każdego miejsca w Polsce, w tym przede wszystkim do małych miejscowości.

W środku znajduje się odpowiednio wyposażona pracownia z szybkim Internetem i nowoczesnymi urządzeniami pozwalającymi na przeprowadzanie szkoleń. W szkoleniach biorą udział osoby, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami.

W trakcie zajęć, prowadzonych przez ekspertów programu, można zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. Do udziału w warsztatach zaproszono uczniów oraz nauczycieli.

W edukacyjnych doświadczeniach wziął udział również starosta wieluński Marek Kieler. Misją Mobilnego Centrum Edukacyjnego jest szerzenie myśli technologicznej  we wszystkich zakątkach Polski i Europy.