Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPECJALNE SZKOLENIE I SYMULACJA EWAKUACJI [VIDEO]

Dyrektorzy wieluńskich szkół, ale też pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego: wszyscy oni wzięli udział w specjalnym szkoleniu i zarazem ćwiczeniach obronnych „EWI-2019” sprawdzających koordynację działań organów administracji publicznej w czasie gotowości obronnej, które odbyły się w II LO.

W tym przypadku chodziło konkretnie o zdarzenia do których może dojść na terenie szkół, głównie średnich. W nowym roku szkolnym jak wiemy mamy w nich tzw. podwójny rocznik.

Uczniów jest znacznie więcej, zwiększa się też potencjalne zagrożenie w przypadku ewentualnej ewakuacji obiektu na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia. Ćwiczenia przeprowadziła wyspecjalizowana firma szkoleniowa z Warszawy.

W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą wystąpić na terenie szkoły często właśnie dyrekcja i nauczyciele są tymi pierwszymi osobami, które muszą zadziałać, podjąć odpowiednie i szybkie decyzje do czasu przybycia na miejsce zdarzenia wyspecjalizowanych służb.

Wiedza teoretyczna to jedno, ale szalenie ważna jest też szybka reakcja w przypadku realnego zdarzenia. Stąd też symulowana akcja ewakuacji szkoły zaplanowana w czasie ćwiczeń. Uczniów ewakuowano na pobliskie boisko. Wewnątrz obiektu zaś rozpoczęły działania wyspecjalizowane służy: antyterroryści, policja i strażacy.

Celem szkolenia było oczywiście sprawdzenie skuteczności współdziałania administracji samorządowej, służb, inspekcji i straży oraz praktyczne sprawdzenie planowanych założeń z zakresu obronności i zarządzania

Te ujęte są w Planie Zarządzania Kryzysowego Powiatu Wieluńskiego i w Planie Operacyjnym Funkcjonowania Powiatu na wypadek wojny.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Więcej informacji

Uwaga: zmiana terminu wyłączenia

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl