Wydarzenia, wiadomości lokalne

O INWESTYCJACH I DARMOWEJ POMOCY PRAWNEJ [VIDEO]

Konwent Gmin Powiatu Wieluńskiego jak zawsze zorganizowany w sali obrad lokalnych parlamentów Wielunia poruszył tym razem wiele wątków z wielu dziedzin. Mówiono m.in. o inwestycjach, remontach, bieżącym utrzymaniu dróg powiatowych i pomocy dla niepełnosprawnych osób.  

To zagadnienie zawsze interesuje szefów gmin, którzy w tym względzie mają wiele życzeń, ale też sporo konkretnych propozycji. Skoro mowa o drogach to warto zauważyć jeszcze kwestię jaką na konwencie poruszył starosta Marek Kieler.

Mowa o przekazywaniu powiatowych dróg pod zarząd innego administratora. Tak zadziało się m.in. w przypadku kilku wieluńskich ulic. W dalszej części konwentu swoje wystąpienie miała też szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinnie w Wieluniu.

Mówiła o bardzo ważnym udogodnieniu dla osób z niepełnosprawnością. Mowa o tzw. asystencie osoby niepełnosprawnej. W uzupełnieniu tego tematu warto jeszcze zwrócić uwagę na zagadnienie mieszkań chronionych i  tzw. opieki wytchnieniowej.

O tym też mówiła Danuta Drutowska. I jeszcze jeden temat. Chodzi o nieodpłatną pomoc prawną. Ta zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i powiatu. O tym podczas konwentu mówiła Patrycja Świtalska- kierownik Oddziału Zdrowia i Spraw Społecznych.