Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BEZCENNE PAMIĄTKI W MUZEALNYCH ZASOBACH [VIDEO]

Bagnet, kompas, czapki rogatywki i kilka innych oryginalnych pamiątek po żołnierzach Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej trafiło do Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Przedmioty te zostały odkryte przez specjalistów z Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej wiosną tego roku.

Miało to miejsce podczas prac poszukiwawczych na terenie cmentarza w Starym Ochędzynie a następnie poddane konserwacji. Zabytki przekazał dr Krzysztof Latocha z łódzkiego oddziału IPN.

Przedmioty należały do żołnierzy Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej, którzy 2 września 1939 zginęli na polach wsi Ochędzyn.

Wieluńskie Bataliony Obrony Narodowej to utworzone w maju 1939 roku oddziały wojskowe, składające się z rezerwistów z terenu powiatu wieluńskiego.  Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl