Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

KILKA MIESIĘCY PRAC, MILIONOWE KOSZTY [VIDEO]

Za chwilę miną cztery miesiące od kiedy mamy w mieście generalną przebudowę jednego z najważniejszych szlaków komunikacyjnych jakim jest niewątpliwie ulica Popiełuszki. W tym czasie zrobiono sporo, zwłaszcza na odcinku od świeżo przebudowanego ronda przy POW w kierunku Warszawskiej.

Widać oczywiście wyraźny zarys nowej ulicy z obustronnym chodnikiem i ścieżką rowerową po stronie zachodniej. Ciągi piesze i rowerowe oddzielono od jezdni pasem zieleni.

O tym co pod drugiej stronie przebudowywanej ulicy za chwilę. Teraz trochę o pieniądzach. Całość inwestycji wedle wcześniejszych zapowiedzi miała kosztować nieco ponad 11 mln złotych.

Do tego należy dołożyć trzy miliony dofinansowania od łódzkiego wojewody. Temat przebudowy Popiełuszki wielokrotnie w tym czasie powracał na sesjach Rady Miejskiej. Ostatnio 5 września. Radnych interesowało m.in. czy termin zakończenia inwestycji zostanie dotrzymany.

Przewidziano go bowiem na koniec października. Co zatem mamy po drugiej stronie? Na odcinku pomiędzy ulicami P.O.W. a 18 Stycznia zaprojektowano cichą nawierzchnię mającą obniżyć hałas wywołany tarciem pomiędzy nawierzchnią drogi a oponą samochodową.

To ważne przede wszystkim dla mieszkańców bloku usytuowanego tuż przy samej ulicy. W pierwszym okresie robót nie jest prowadzona przebudowa skrzyżowań z ulicami: P.O.W., Warszawską i 18 Stycznia, która również wchodzi w zakres przedmiotowego zadania (powstaną tu skrzyżowania typu rondo).

Czekamy zatem na zakończenie tej jakże ważnej drogowej inwestycji. Miejmy nadzieję, że kiepska pogoda (a taka o tej porze roku może się zdarzyć), nie pokrzyżuje planów drogowców. Trzymamy kciuki.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl