Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

TRADYCYJNE PIEŚNI W JAZZOWYCH ARANŻACJACH [VIDEO]

Koncert „Nasze korzenie - nasza duma” był podsumowaniem specjalnego projektu pod tym samym tytułem zrealizowanego przez  Powiatową Bibliotekę Publiczną we współpracy z PMDKiS. W jego ramach w czerwcu zorganizowano m.in. „Wieluńskie pierzajki”- warsztaty gwary ludowej.

Podczas warsztatów uczestnicy z wieluńskich szkół odbyli podróż w czasie po dawnej ziemi wieluńskiej. Podczas zajęć skubano pierze oraz uczono się pieśni ludowych napisanych gwarą, wybranych ze „Śpiewnika wieluńskiego”.

A co do samego koncertu to na scenie kina „Syrena” zaprezentowały się zespoły ludowe ziemi wieluńskiej, z ust których wybrzmiały tradycyjne pieśni. Swoje umiejętności pokazali też młodzi wokaliści, którzy wraz z muzykami zespołu Rorat Trio wykonali ich jazzowe aranżacje.

Widownia była pod wrażeniem profesjonalizmu wykonawców oraz ciekawej scenografii. Wieluńska młodzież na szczęście kultywuje tradycję i korzysta z dorobku sztuki ludowej.

Do koncertu doszło dzięki dużemu zaangażowaniu zespołów ludowych oraz gmin powiatu wieluńskiego. Dzięki niemu można było doświadczyć namiastki życia naszych przodków, poznać muzykę, taniec i obyczaje dawnych społeczności.Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl