Wydarzenia, wiadomości lokalne

O TYCH CO Z PASJĄ ROZWIJAJĄ PROJEKTY [VIDEO]

ZS nr 1 otrzymał prestiżową nagrodę podczas II Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji, Europejskiego Dnia Języków 2019. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się w Warszawie. Konkurs służy promowaniu osiągnięć w nauczaniu języków obcych.

Ponadto chodzi o wyróżnienie tych instytucji i nauczycieli, którzy z pasją rozwijają ciekawe projekty i tworzą własne metody nauczania. Nagrodzony spektakl „Poskromienie złośnika” autorstwa Magdaleny Pioruńskiej, ukazany w krzywym zwierciadle, z udziałem uczniów można było zobaczyć 7 marca w miejskiej bibliotece.

Obszerną relację z tego wydarzenia prezentowaliśmy w naszych programach. Certyfikat jest europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawanym w drodze konkursu ustanowionego przez Komisję Europejską w 1998 r.

Kolejnym powodem do radości dla ZS nr 1 jest dofinansowanie na kontynuację budowy hali sportowo – widowiskowej przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sportu. Placówka otrzymała 2,8 mln zł z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Hala ma być gotowa za dwa lata. Powstaną w niej trzy boiska do koszykówki i piłki siatkowej , pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, mała sala dla osób niepełnosprawnych, szatnie i widownia z trybunami na ponad pół tysiąca widzów.