Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWY SZEF WIELUŃSKICH CUKRZYKÓW [VIDEO]

Jesienne spotkanie członków wieluńskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków miało charakter sprawozdawczo- wyborczy. Z funkcji prezesa organizacji zrezygnował bowiem Florian Faryś, wieloletni szef wieluńskich cukrzyków.

W czerwcu tego roku prezes Faryś zorganizował jubileusz 30 lecia PSD w Wieluniu.
Wręczono na nim m.in. złote i srebrne Medale za Zwycięstwo nad Cukrzycą oraz odznaki Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Były też okolicznościowe statuetki dla prezesów oddziałów wojewódzkich i rejonowych PSD. Nadzór nad wieluńskimi cukrzykami po Florianie Farysiu przejmie jego dotychczasowy zastępca Ryszard Bokało.

On także już wiele lat związany jest ze stowarzyszeniem. W dalszym ciągu będą prowadzone specjalne spotkania, prelekcje specjalisty diabetologa czy wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Spotkaniu wieluńskich cukrzyków przyglądał się także Jan Kruszyński, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Sieradzu. Aktywność wieluńskiego oddziału organizacji ocenia wysoko.

O cukrzycy trzeba mówić często i głośno. Wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy jak groźna to choroba. Niewykryta na czas i nieleczona cukrzyca daje mnóstwo groźnych powikłań. Warto o tym pamiętać i przynajmniej od czasu do czasu zmierzyć sobie poziom cukru we krwi.