Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

77 ROCZNICA LIKWIDACJI GETTA W WIELUNIU [VIDEO]

Plenerowe wydarzenie, które miało miejsce w Wieluniu 22 sierpnia związane było z historycznym wydarzeniem. Chodzi o 77 rocznicę likwidacji wieluńskiego getta. W organizację spotkania zaangażowała się młodzież z II LO działająca w grupie „Szlakiem wieluńskich Żydów” wraz z jej opiekunem Agnieszką Mysakowską.

Przed wojną społeczność żydowska w Wieluniu stanowiła 30% mieszkańców miasta.

Odczytano też apel pamięci. Na okoliczność tego spotkania do Wielunia prosto z Izraela przyleciała wraz ze swoją matką Dorit Natan.

Jej dziadek Berl Wisznia jako jeden z nielicznych ocalał z pożogi wojennej. Wyemigrował do Izraela i tam rozpoczął nowe życie. Do Wielunia nigdy już nie wrócił.

Zaproszeni goście oczywiście złożyli kwiaty przy pomniku znajdującym się przy ul. Sienkiewicza, gdzie dawniej była synagoga. Udali się też na wieluński kirkut.

Tam odmówiono modlitwę za pomordowanych Polaków i Żydów z Wielunia. Modlił się m.in. rabin Gminy Żydowskiej w Łodzi, Dawid Szychowski, oraz ksiądz Szymon Czembor.

 

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Planowane wyłączenia kanałów analogowych

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl