Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PONOWNIE W ROLI PRZEWODNICZĄCEGO RADY [VIDEO]

Nadzwyczajną sesję Rady Powiatu, która odbyła się 30 lipca ponownie poprowadził jej przewodniczący Krzysztof Owczarek. Do pracy w powiatowym samorządzie powrócił po ponad półrocznej przerwie. Przypomnijmy, że Krzysztof Owczarek w tym czasie pożegnał się ze stanowiskiem prezesa PK.

Procedurę jego zwolnienia z pracy rozpoczął pod koniec minionego roku nowy szef Komunalnej Tomasz Kulicki, a sprawa oparła się też o lokalny samorząd, bo na sesji Rady Powiatu stanęła 29 marca.

Radni powiatowi na wniosek szefostwa Przedsiębiorstwa Komunalnego mieli bowiem podjąć uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na rozwiązanie z zachowaniem okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej z pracownikiem Krzysztofem Owczarkiem będącym radnym Rady Powiatu.

W tej sprawie na sesji pojawił się przewodniczący RN firmy Radosław Urbaniak i po raz pierwszy publicznie nowy prezes Komunalnej Tomasz Kulicki. Ponieważ Krzysztof Owczarek jest samorządowcem wyrażenie stanowiska rady w kwestii jego zwolnienia z pracy było koniecznością.

Ostatecznie radni przegłosowali wspomnianą uchwałę, nie wyrażając zgody na rozwiązanie umowy o pracę z Krzysztofem Owczarkiem. Ciąg dalszy miał miejsce w sądzie. Rezultat był taki, że Krzysztof Owczarek odszedł w końcu z Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Najważniejszym tematem posiedzenia były zmiany w budżecie, które związane były m.in. z wieluńskim szpitalem. Chodzi bowiem o doposażenie szpitalnego OIOM- u. Ostatecznie radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie.

Zmian dokonano także w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Wieluńskiego na lata 2019- 2028. Kolejna nadzwyczajna sesja Rady Powiatu odbędzie się najprawdopodobniej 19 sierpnia. Będzie na niej m.in. mowa o organizacji nowego roku szkolnego w powiecie.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl