Wydarzenia, wiadomości lokalne

ODWIEDZILI SIERADZKI PARK KRAJOBRAZOWY [VIDEO]

Kolejny wakacyjny tydzień w placówkach WSM rozpoczął się od wesołych wydarzeń. W SDK było głośno i wesoło za sprawą zabaw w grupach, które są ważne dla rozwoju dzieci. Podczas wykonywanych zadań dzieci zdrowo rywalizowały i ćwiczyły zdolność porozumiewania się między sobą.

Nie kryły zadowolenia z udziału w zabawach i chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami. Z kolei w Klubie Osiedla Kopernika odbył się Dzień Kolekcjonera. To od wielu lat organizowane wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klubowiczów, którzy z chęcią prezentują swoje zbiory „ Rzeczy Osobliwych Wielce”.

Na wystawie kolekcjonerskiej można było zobaczyć  m.in. muszle, czasopisma, figurki oraz pamiątki z wakacji. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci z placówek WSM była wycieczka do Sieradzkiego Parku Etnograficznego.

Odbyły się tam warsztaty wyrobu masła i sera. Dzieci własnoręcznie ubijały masło w drewnianej kierzynce oraz odcedzały ser od serwatki. Dowiedziały się również jak dawniej gospodynie gotowały polewkę.

Po warsztatach odbyła się degustacja chleba z masłem i serem, po której uczestnicy zwiedzili sieradzki skansen. Wycieczkę do Sieradza dzieci uznały za bardzo udaną i ciekawą.